TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli aedtill 10ml

Eeterlik õli aedtill 10ml
Uus
Eeterlik õli aedtill 10ml
6.10€
Maksudeta: 5.00€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690405

Kirjeldus

  Aedtill ehk till (Anethum graveolens) on sarikaliste sugukonda tilli perekonda kuuluv üheaastane rohttaimeliik.Till asvab 40–60 cm kõrguseks, on saleda varrega, jaguneb peeneteks ja pehmeteks sulgjateks 10–20 cm pikkusteks lehisteks. Lehed on 1–2 mm läbimõõduga. Valgest kollaseni varieeruvad õied asuvad väikeste 2–9 cm diameetriste sarikate otsas, mis on koondunud omakorda liitsarikasse. Seemned on 4–5 mm pikad ja 1 mm paksused ning sirged või kergelt kaardus. Sotuli tilliõli on valmistatud tilliseemnetest. Vürtsina kasutatakse ka tilliseemneid, mis on maitselt sarnased köömnele ning samuti tilli lehtedele. Tilliseemnetel on lihaseid lõdvestav omadus ning aitavad vältida puhitust. Seemneid võib kasutada tee valmistamisel lisades kaks teelusikat tassi kohta keevasse vette. Sellist teed võib anda ka nutvale lapsele kes ei jää magama seedekulgla spasmide ehk nn koolik (akuutne kõhuvalu) tõttu. Tillist saab ka tilliõli taime lehtedest, varrest ja seemnetest. Araabias kasutatakse tilli seemneid vürtsina külmades toitudes nagu fattoush ja marineeritud köögiviljad.

Aroom: värske, rohtne, magus, kergelt maalähedan

NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.

This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.