TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli bensoe 10ml

Eeterlik õli bensoe 10ml
Uus
Eeterlik õli bensoe 10ml
6.71€
Maksudeta: 5.50€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690436

Kirjeldus

 Bensoestüüraks ehk bensoepuu (Styrax benzoin) on Sumatral ja Indoneesia vihmametsades kasvav puu, mis kuulub stüüraksiliste sugukonda. Tegemist on kiirekasvuliste igihalja kuni 10 m kõrguse puuga. Puukoor on hallikas või pruunikas, vaigune. Lehed on ovaalsed, terava tipuga, umbes 14 cm pikad ja 5 cm laiad, ebakorrapäraselt saagjad ja pealt narmasjad. Väiksed, kobarates paiknevad õied on valged ning tugevasti lõhnavad. Õie sees on punakaspruun õiekroon. Viljad on pähklitaolised, ümmargused, kuivad, 2,5–3 cm läbimõõduga, ning igas viljas on 1–3 ümarat seemet. Bensoestüüraks on levinud Aasia troopilises kliimavöötmes – Indias, Birmas, Indohiinas, Malaisias, Indoneesias. Bensoevaik on mikroobi- ja põletikuvastane, uriinieritust soodustav, röga lahtistav. Selle kaitsvat ja antiseptilist toimet kasutatakse kahjustatud naha, külmakahjustuste ning naha ja suu haavade ravimiseks. Samuti bensoevaik on kasutatud ka leukoplasti koostises. Eeterlik bensoeõli sobib auruna hingamisteede ja kurgupõletiku, astma ja kuiva köha raviks. Hambaravis kasutatakse bensoetinktuuri herpesest tingitud kahjustuste ja igemepõletike korral. Varem valmistati bensoevaigust bensoetinktuuri, bensoe-oopiumitinktuuri ja Turlingtoni palsamit. Bensoevaiku kasutatakse lõhnafiksaatori ja lõhnainena parfümeeriatööstuses ja lisaainena toidutööstuses, seda lisatakse ka katoliku kiriku viimse võidmise jaoks kasutatavasse palsamisse. Bensoe eeterlikus õlis leidub teisi selle taime osi nö. Aitab õlil olla vedelam ja kuna bensoe sisaldab loodusliku alkoholi siis ta seguneb veega, erinevalt teistest õlidest.

Aroom: rikkalik, soe, vabastav

NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.

This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.