TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli mänd 10ml

Eeterlik õli mänd 10ml
Uus
Eeterlik õli mänd 10ml
6.10€
Maksudeta: 5.00€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690466

Kirjeldus

 Mänd (Pinus) on okaspuude perekond männiliste sugukonnast. Perekonnas on umbes 115 liiki, kuigi eri autorite järgi on liikide arv 105–125. Eestis kasvab neist looduslikult ainult harilik mänd, mis on ühtlasi ka kõige laiema areaaliga männiliik maailmas. Männid on pärismaised suuremas osas põhjapoolkerast. Levila ulatub metsapiirist Põhja-Norras kuni troopika liivaaladeni. Euraasias ulatub nende levikuala Portugalist ja Šotimaast idas Venemaa Kaug-Ida, Jaapani ja Filipiinideni, lõunas Aafrika põhjaotsani, Himaalajani ja Kagu-Aasiani. Üks liik (Pinus merkusii) kasvab Sumatral ka pisut lõuna pool ekvaatorit.Põhja-Ameerikas ulatub mändide levila Arktikast lõunas Nicaragua ja Haiti saareni. Kõige liigirikkamad on Mehhiko ja California.Sissetoodud männiliike, nagu näiteks kiirjas mänd, istutatakse laialdaselt ka paljudes kohtades lõunapoolkeral. Uus-Meremaal on see puu äärmiselt kiirekasvuline ja saavutab mõnekümne aastaga raieküpsuse.  Lisaks sellele, et männimets parandab meeleolu, teeb tuju rõõmsamaks, mõjub ta hästi ka meie tervisele. Mänd eraldab fütontsiide, mis puhastavad õhku mikroobidest. Mitte asjata ei rajata sanatooriume ja haiglaid männimetsade lähedusse. Männi okstest, kasvudest, vaigust ja muudest saadustest valmistatakse mitmesuguseid ravimeid. Kirjalikud andmed männikasvude kasutamise kohta pärinevad juba sumeritelt 5000 aastat tagasi.


NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.
This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.