TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli piparmünt 10ml

Eeterlik õli piparmünt 10ml
Uus
Eeterlik õli piparmünt 10ml
6.10€
Maksudeta: 5.00€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690313

Kirjeldus

 Piparmünt (Mentha piperita) on huulõieliste sugukonna mündi perekonda kuuluv mitmeaastane rohttaim, vesimündi (Mentha aquatiaca) ja rohemündi (Mentha spicata) hübriid. Piparmünt on populaarne maitse- ja ravimtaim, mida leidub metsikult kasvamas nii looduses kui kultuurina koduaedades. Mündiliste perekond on väga suur, teadaolevalt on maailmas vähemalt 25 erinevat mündisorti. Piparmünti ja teisi mündilisi hinnatakse üle maailma.Juba Egiptuse püramiididest on leitud piparmündi kasutamise jälgi, mis viivad tagasi aastasse 1600 eKr. Iidsetel aegadel oli mõnes maailma paigas münt nii kuldaväärt, et seda kasutati lausa kaupade eest tasumisel.

Piparmündi tervendavad ja kasulikud omadused:

Piparmündiõli on üks kõige populaarsemaid ja enim kasutust leidvaid eeterlikke õlisid. See on kergelt antibakteriaalse ja valu vaigistava toimega. Õliga maitsestatakse alkohoolseid jooke, maiustusi, kompvekke, närimiskumme, seepe, pastille, sigarette jne. Meditsiinis kasutatakse ülemiste hingamisteede katarride korral, välispidiselt lihas- ja närvivalude leevendamiseks. Õli on kasutusel nohu- ja reumasalvide koostisosana, kosmeetikas ja hügieenivahendite (hambapastad, suuloputusveed) tootmisel.

Aroom: värske, mündine, mentooline, vürtsine

NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.

This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.