TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli salvei 10ml

Eeterlik õli salvei 10ml
Uus
Eeterlik õli salvei 10ml
6.71€
Maksudeta: 5.50€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690443

Kirjeldus

Aedsalvei või lõunapoolsemates riikides tuntud ka kui Dalmaatsia salvei on olnud kasutusel iidsetest aegadest ning seda on aegade jooksul kasutatud peaaegu kõikide haiguse raviks. Taime nimi pärineb ladina keelest – salveo (salvare, salvere)– tähendab tervist, tervenemist. Keskajal peeti salveid kõrgeima astme maagiliseks taimeks ning kasutati sageli rituaalide ja kaitse eesmärgil, samuti osana armumaagiast.Salvei on kasutusel nii maitse-, ravim- ja ilutaimena ning sel on oluline koht ka kosmeetikatoodetes.Taime keemilist koostist on põhjalikult uuritud, taime lehtedes olev eeterlik õli on tugevalt põletikuvastase toimega. Eeterlikus õlis leidub ohtralt alfa-tujooni, mis võib liigsel salvei seespidisel kasutamisel mõjuda ärritavalt, välispidiselt on see oht vähene. Teised olulisemad komponendid eeterlikus õlis on 1,8-tsineool ja kamper. Peale eeterliku õli on salveis falvonoide, rosmariin- ja kloregeenhapet, di- ja triterpeene (ursoolhape), tanniine, saponiine, alkaloide. Salveitee sobib igemehaiguste ja neelupõletiku korral loputamiseks/kuristamiseks. Tuntud on salvei higieritust vähendav toime, eriti klimakteeriumiga kaasnevate vaevuste puhul, samuti alandab taim vere suhkrusisaldust, korrastab seedetegevust ning on tõhus külmetushaiguste leevendamisel. Salveivannidega hooldatakse mädaseid ning halvastiparanevaid haavu.Kosmeetika- ja isikliku hügieeni toodetes kasutatakse salveist saadud ekstrakte, eeterlikku õli jm tõmmiseid. Salveid võib leida nii vannitoodete, suuvete, hambapastade, šampoonide, habemeajamistoodete kui ka kreemide ja näovete koostisest. Salveiga kosmeetikatooted hooldavad nahka, säilitavad selle värskuse, kaitsevad päikesepõletuste eest ning lükkavad edasi vananemist, ergutavad vereringet. Salvei sobib hästi rasusele nahale mõeldud toodetesse, aitab ebapuhta (akne, ekseem, vistrikud) naha hooldamisel.


NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale. Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.

This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.