Menüü
Ostukorv

Eeterlik õli ylang ylang 10ml

Eeterlik õli ylang ylang 10ml
Uus
Eeterlik õli ylang ylang 10ml
5.00€
Maksudeta: 5.00€
  • Laos: Laos
  • Mudel: ylang ylang
Yalang Yalang (Cananga odorata) Lõhnav kananga ehk ilang ehk ilang-ilang on kõrge troopiline puu, mis õitseb aastaringselt ning lõhnab tugevalt. See kuulub õistaimede hõimkonda magnooniataoliste ülemseltsi ja anoonaliste sugukonda. Lõhnav kananga on igihaljas, umes 20–30 m kõrgune puu, mis kasvab kiiresti, umbes viis meetrit aastas. Puu õied on suured, rippuvad, õrnad ja aromaatsed ning värvuselt võivad olla kollased, roosad või kahvatulillad. Õied on kujult kitsad ja toodavad palju eeterlike õlisi.

kananga on pärit Indoneesiast ja sellest toodetakse eeterlikku õli, mida kasutatakse eelkõige parfüümides. Peamised eeterliku õli tootjad on Madagaskar ja Komoori saared. Lõhnav kananga kasvab algupäraselt troopilises kliimas Vaikse ookeani maades. Puu on pärit peamiselt Indoneesiast, Malaisiast, Filipiinidelt, Madagaskarlt ja Komoori saartelt. Lõhnav kananga on väga tugeva lõhnaga, mistõttu on seda taime viidud ka Ameerikasse, Hiinasse, Aafrikasse ja Indiasse. Meditsiinis kasutatakse lõhnava kananga õisi, millest toodetakse eeterlikku õli. Eelistatakse kollaseid õisi, mida värskelt korjatuna destilleeritakse. Saadud õli on väga magusa, lillelise ja kergelt vürtsise lõhnaga ning värvuselt kahvatukollane. Lõhnava kananga eeterlikku õli kasutatakse depressiooni leevendamiseks, meeleolu parandamiseks, vererõhu alandamiseks ja sugutungi suurendamiseks. Samuti on see vähesel määral üldtugevdava ja antiseptilise toimega.[2] Indoneesias ja Vietnamis kasutatakse seda malaaria raviks. Indialased on lõhnava kananga eeterlikku õli kasutanud ka silmapõletiku, peavalu ja podagra raviks. Indias ja India ookeanis asuvatel saartel usustakse, et lõhnava kananga lehed leevendavad sügelust ja ravivad kõõma. Kindlasti kasuta saunas, vannivees, aroomilambis jne.

Aroom: lilleline, magus, jõuline, vürtsine

NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.