TOOTED
Ostukorv

Eeterlik õli kadakas 10ml

Eeterlik õli kadakas 10ml
Uus
Eeterlik õli kadakas 10ml
6.10€
Maksudeta: 5.00€
  • Laos, tarne 1-3 tööpäeva: Laos, tarne 1-3 tööpäeva
  • EAN: 4742023690245

Kirjeldus

 kadakas (Juniperus communis) on küpressiliste sugukonda kadaka perekonda kuuluv okaspuu. Kadakaid on umbes 60 liiki, vaid 9 kadakaliiki kasvab Euroopas, Eestis omakorda ainult 1 harilik kadakas. Kasvab peaaegu kogu Euraasias ja Põhja-Ameerikas. Eestis on kadakas laialt levinud, Eriti sageli kasvab teda Loode-Eestis ja saartel.Kadakad on okkalised ja nende värvus varieerub rohelisest kuni pruunini. sinakaid marju kannavad vaid emased isendid. Okastest ja viljadega võrsetest saab valmistada eeterlikku õli (kadakaõli), mida on kasutatud antibakteriaalse vahendina meditsiinis ja veterinaarias. Keskajal arvati, et kadakas tõrjub nõidasi eemale, kui ta istutada ukse kõrvale.

Kadaka eeterliku õli tervendavad ja kasulikud omadused:

aroomiteraapias-lõdvestab, annab mõtteselgust.Väga hästi sobib kasutada vannis, saunas, inhalatsiooniks, kompressiks. Kasuta toas õlilambis, niivisi puhastad õhku. Teises maailmasõjas põletasid prantsuse õed kadakat õhu desinfitseerimiseks.

Aroom: puidune, magus, värske, suitsune


NB! Mitte kasutada lahjendamata kujul otse nahale.  Ainult välispidiseks kasutamiseks! Hoida laste eest kättesaamatus kohas.

Info eeterlikest õlidest pärineb avalikest allikatest ning rahvameditsiinist. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.